Iki šių metų pabaigos įgyvendinus renovacijos projektus – didžiausia valstybės parama

Daugiabučių namų renovacija – vienas sėkmingiausiai įgyvendintų projektų, kurio rezultatas – laimingesni gyventojai, patogesni ir gražesni būstai bei švaresnė aplinka. Naujausiais duomenimis nuo 2013 m. iki šios dienos jau atnaujinta 1251 daugiabutis, o metams baigiantis šis skaičius kas savaitę pasipildo maždaug dviem dešimtimis įgyvendintų projektų. Dabar mūsų šalyje vykdomi 677 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių nemaža dalis pretenduoja į 40 proc. valstybės paramą.

40 proc. dydžio valstybės parama galioja iki š. m. gruodžio 31 d., jei projekto statybos rangos darbai buvo nupirkti iki 2015 m. kovo 31 d. Tie daugiabučių namų atnaujinimo projektai, kurie iki šių metų pabaigos neturės statybos užbaigimo akto, pretenduos į 35 proc. paramą, kuri bus teikiama iki 2017 m. gruodžio 31 d.

„Valstybės paramos teikimo galimybės yra ribotos, o apie tai, kad parama bus mažinama Aplinkos ministerija skelbė nuolat nuo 2013 m. Tačiau valstybės subsidijos nemažinamos drastiškai, kad valstybės paramos mažėjimas netaptų trukdžiu gyventojams atnaujinti savo daugiabutį. Terminas 40 proc. valstybės paramai jau buvo pratęstas, todėl tokio dydžio parama galioja tik projektams, kurie bus įgyvendinti ne vėliau kaip iki š. m. gruodžio 31 d. Kad gyventojai turėtų galimybę gauti didžiausią šiuo metu valstybės teikiamą paramą, labai norėčiau paraginti rangovus ir daugiabučių namų administratorius pasirūpinti, kad būtų laiku užbaigti pradėti renovuoti namai ir laiku bei tinkamai vykdomi sutartiniai įsipareigojimai“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.


Aplinkos ministerija primena, projekto įgyvendinimo terminas skaičiuojamas nuo investicijų plano patvirtinimo dienos iki statybos užbaigimo akto surašymo dienos, todėl siekiant gauti 40 proc. valstybės paramą, iki š. m. gruodžio 31 d. turi būti išrašytas atnaujinto daugiabučio namo statybos užbaigimo aktas, o ne tik kreiptasi dėl jo išrašymo į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos padalinį prie Aplinkos ministerijos. Tuo tarpu prašymus dėl 40 proc. valstybės paramos suteikimo galima teikti ir vėliau, t. y. 2017 m., jeigu projektas bus įgyvendintas laiku – iki šių metų gruodžio 31 d.

Gyventojai taip pat raginami atkreipti dėmesį, kad 35 proc. valstybės parama galios iki 2017 m. gruodžio 31 d., vėliau ji mažės dar 5 proc., o 30 proc. paramos dydis galios iki 2020 m. pabaigos. Asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė ir toliau teiks 100 proc. paramą – kompensuos paskolą ir palūkanas, techninės priežiūros, projekto parengimo ir įgyvendinimo išlaidas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *