Skelbiame „Auksinės gilės“ nominantus

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną jau devintąjį kartą bus įteikti „Auksinės gilės“ apdovanojimai iškiliems Šilalės krašto žmonėms. Pretendentus į šį apdovanojimą siūlė Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, įmonių ir įstaigų vadovai ar kolektyvai, nevyriausybinės organizacijos, iniciatyvinės gyventojų grupės, kaimų bendruomenės, kiti rajono gyventojai.

„Auksinės gilės“ atrankos komisija vasario 8 dieną atrinko tris Šilalės kraštui nusipelniusius asmenis (iš viso buvo pasiūlyta trylika kandidatų). Šilalės rajono savivaldybės įsteigtu apdovanojimu bus pagerbti:

Šilalės parapijos klebonas kan. dr. Algis Genutis – už išskirtinį dėmesį Šilalės krašto bažnyčių istorijai ir sakraliniam paveldui, pilietines iniciatyvas bei pelnytą gyventojų pagarbą.

Žinomas dviratininkas nuo Kvėdarnos Ramūnas Navardauskas – už Šilalės krašto vardo garsinimą savo pergalėmis tarptautinėse varžybose.

Laisvės kovų dalyvė Sofija Survilienė – už vertingos kraštotyrinės medžiagos apie partizanus išsaugojimą, savo gyvenimo pašventimą partizaninių kovų dalyvių atminties įamžinimui.


Nominantams taip pat bus skiriamos piniginės premijos. Pirmą kartą apdovanojimai buvo įteikti 2008 metais, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 90-ąsias metines. „Auksinė gilė“ įteikta 34 kraštiečiams.

„Auksinės gilės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija vyks vasario 16 dieną, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu, 13 val., Šilalės kultūros centre.

Renginio metu koncertuos šventinis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir Vilija Matačiūnaitė, bus atliekama programa „In tempo su Vilija“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *